Fémvázas medence
Fémvázas medence felállítása, megfelelő elhelyezése
Amikor medencét szeretnénk vásárolni, mindenképp el kell terveznünk, hogy a kert vagy az udvar melyik részében fogjuk elhelyezni:
- Jelöljük ki a medence helyét. Nagyon fontos, hogy teljesen sík, vízszintes felületre állítsuk fel, különben a víz elnyomja valamilyen irányba a teste, és a medence eldeformálódik.
- A medencéket egy acélváz tartja meg, amit a mellékelt használati útmutató alapján, egyszerű rudakból és sarokelemekből kell összeállítani.
- Ezután a belső fólia következik, amit rá kell húzni a fémvázra, majd gondosan beigazgatni a váz bejesébe. Ezt követen rákötjük a papírszűrős vízforgatót – vagy ha külön vásároltunk homokszűrős vízforgató berendezést, akkor azt – és már tölthető is bele a víz. A felállítás mérettől függően 1-3 órán belül elvégezhető.
Amennyiben tartósabb, stabilabb és stílusosabb megoldást keresünk, a fémvázas medencék igen jó megoldást jelenthetnek. Az ilyen típusú medencék szerkezetének merevségét csővázak biztosítják. A medence fala szálerősített PVC-ből készül. Ezt a fóliát a víz feszíti rá a vázra. Akkor nyeri el valódi alakját, amikor teljesen feltöltöttük vízzel. Ez a típus kevésbé sérülékeny, így időtállóbb is. Összerakásuk is nagyon egyszerű és gyors, és jó árban kaphatók.
Csővázas medence használati tippek, tanácsok
Ezekhez a medencékhez már használható automata porszívó is, a medence aljának takarításához, de egy kézi medence porszívó mindenképp javasolt a medence tisztítás hatékonyabbá tételéhez.
Használaton kívül érdemes medence takaró fóliával lefedni, hogy csökkentsük a vízbe jutó szennyeződés mennyiségét.
A medence fűtés többféle módon megoldható: szolártakaró, szolárszőnyeg vagy hőszivattyú is hatásos lehet.
Mivel ezekből a medencékből a forgalmazók általában nagy mennyiséget tartanak, a legtöbb medence akció ebben a termékkategóriában található. A medence árak több dologtól függenek: méret, típus, évjárat, minőség, dizájn.